Yuyao Nuoling Електрични копродукции, Ltd е основана во 1999 година и помина ISO 9001 за квалитет систем за сертификација за управување во 2002 година Нејзини главни производи се осигурувачи отворено висок напон, оптоварување прекинувачи, отворено висок напон изолација прекинувач, висок напон изолатори, отворено висок напон пренапон цинк оксид и бакарни производи умре-кастинг вклучувајќи основа стеги и пинцета за лемење.

На компанијата зафаќа површина од 15.000 квадратни метри со погон со површина од 10.000 квадратни метри, и има силна техничка сила и богата продукција практично искуство. Таа има 120 вработени, 3 стручни технички инженери и повеќе од 40 оператори, со повеќе од 10 години на оперативниот искуство.

Контактирајте со нас Прочитај повеќе

Избрана производи

Нови пристигнувања

WhatsApp Online Chat !